Prawnik prawnikowi nie równy. Cechy solidnego prawnika

gdzie znaleźć dobrego prawnika

Przysłowiowe „posiadanie lepszego prawnika” to zwrot, który w szeregu przypadków użytkuje się w odniesieniu do najbogatszych – wedle powszechnego przekonania elity są w stanie być ponad prawem wyłącznie wobec tego, że są w stanie opłacić w największym stopniu doświadczonych oraz uzdolnionych radców prawnych. Naturalnie, nasuwa się w takiej sytuacji pytanie – czy prawnik faktycznie ma tak olbrzymią kontrolę nad przebiegiem rozprawy? Tak czy zupełnie inaczej, nie można zaprzeczyć, że istnieją lepsi i gorsi przedstawiciele tego zawodu, a ich wpływ na definitywne rezultaty sporów prawnych jest z pewnością zauważalny.

Jak wybrać dobrego adwokata?
O efektywności danego prawnika najprzyzwoiciej poświadcza jego historia. Jest to niesłychanie konkretna forma portfolio, która prezentuje to, jak odpowiednio dany doradca radzi sobie ze swoimi obowiązkami. Jeśli zatem oczekuje się perfekcyjnych efektów w czasie faktycznej rozprawy, należałoby poświęcić chwilę na dokładniejsze zaznajomienie się z poprzednimi dokonaniami wybranego specjalisty, a dopiero później podjąć decyzję o podjęciu się z nim współpracy. Słusznym źródłem informacji jest także wykształcenie oraz opinie klientów.

Jak działa odpowiedni adwokat?
Podejście utalentowanego prawnika najodpowiedniej przedstawia profesjonalizm – musi być to osoba znakomicie orientująca się w prawnych niuansach, a równolegle na tyle elastyczna, aby poradzić sobie nawet z nagłymi zmianami statusu rozprawy. Ujawnienie ważnych dowodów lub kontrowersyjne zeznania świadka – dla prawnika wysokiej klasy nie powinno to stanowić najmniejszego problemu.